Subscribe to our youtube channel for more tests.

We really like you,

Like us back?

We really like you,

Like us back?

Challenging Math Quiz
Question 1 of 10
76 plus 36 gives which result?
Question 2 of 10
What is 66 plus 29?
Question 3 of 10
What is the maths term for a set of data used for comparison?
Question 4 of 10
What is 19 times 8?
Question 5 of 10
How many weeks in half a year?
Question 6 of 10
Which is the most commonly used measure for distance travelled by car?
Question 7 of 10
What symbol is always in an equation?
Question 8 of 10
All the spots on a dice add to which number?
Question 9 of 10
If a pack of 20 fishfingers costs £1.80, what is the cost per piece?
Question 10 of 10
Oblong means the same as which other word?
Play Next Quiz

More interesting quizzes