Home Quizzes Privacy Policy Contact
Challenging Math Quiz
Question 1 of 10
76 plus 36 gives which result?
Advertisement
Question 2 of 10
What is 66 plus 29?
Question 3 of 10
What is the maths term for a set of data used for comparison?
Question 4 of 10
What is 19 times 8?
Advertisement
Question 5 of 10
How many weeks in half a year?
Question 6 of 10
Which is the most commonly used measure for distance travelled by car?
Question 7 of 10
What symbol is always in an equation?
Advertisement
Question 8 of 10
All the spots on a dice add to which number?
Question 9 of 10
If a pack of 20 fishfingers costs £1.80, what is the cost per piece?
Question 10 of 10
Oblong means the same as which other word?
Advertisement

Who Sang Quizzes

History Quizzes

Geography Quizzes

Music Quizzes

Science Quizzes

Food & Beverage Quizzes

General Knowledge Quizzes

Literature Quizzes

Movie Quizzes

Math Quizzes