Home Quizzes Privacy Policy Contact
Math Quiz
Question 1 of 10
What is the total area in square feet of a room that measures 6' by 12'?
Advertisement
Question 2 of 10
Ashildr sneezed 144 times in 12 days. How many times did she sneeze each day?
Question 3 of 10
How many $12.00 items can you buy if you have $144.00?
Question 4 of 10
If you have $10 to spend on lunch and buy a combo for $6.45, how much can you spend on dessert?
Advertisement
Question 5 of 10
Find the next number (rounded off) in the following sequence: 49.00, 196.00, 784.00, 3136.00...
Question 6 of 10
What would a 15% sales tax on a 30 dollar purchase be?
Question 7 of 10
If a pack of 20 fishfingers costs £1.80, what is the cost per piece?
Advertisement
Question 8 of 10
To fill a 4' by 8' and 3' deep sandbox, how much sand do you need?
Question 9 of 10
The symbol for infinity looks like which number on its side?
Question 10 of 10
What word means the same as average?
Advertisement

Who Sang Quizzes

History Quizzes

Geography Quizzes

Music Quizzes

Science Quizzes

Food & Beverage Quizzes

General Knowledge Quizzes

Literature Quizzes

Movie Quizzes

Math Quizzes